All On Four Empress E-Max

All On Four Empress E-Max

All On Four Empress/E-Max

All on four empress E-max kişilerdeki çok ciddi anlamda kemik dokusunda kayıp varsa ve birey protez kullanımına uygun bir ağız yapısına sahip değilse tercih edilen alternatif ve çok başarı ile sonuçlanan tekniklerden biridir.

Örnek olarak kemik erimesi olan bireylerde all on four uygulaması protez uygulaması yerine tercih edilmektedir.

Dişlerdeki metal kullanımının daha dayanıklı olması için seramik kullanımının yapılması da empress diş kaplama, cam seramik, seramik materyalinin kullanımı ile oldukça dayanıklı bir hal getirilerek uygulama yapılmaktadır.

Kişide bu sayede oldukça estetik bir görünüm de elde edilmektedir. Kişilerde bu uygulama sayesinde;

  • Ağız ve diş bakımı
  • Tedavi adımlarının uygulanması
  • Diş çürüklerinin engellenmesi
  • Dişin rengini korumak
  • Proteze göre daha rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Bu uygulama alt çenede 10 yıl ve üst çenede 5 yıl kadar kalıcılığını korumaktadır. Bireyler ağız ve diş bakımını ihmal etmediklerinde herhangi bir sorun yaşamadan çok daha uzun süre de all on four empress E-max tedavilerini kullanmaya devam edebilirler.

Tedavi süreci çok kısa sürmektedir ve hemen bireyler yaşadıkları sağlık probleminden kurtulabilirler, çok etkili ve hızlı bir işlemdir. Dental implant tedavisine göre daha ekonomik bir işlem olduğu için de diş kaybı durumlarında all on four tedavisini bireyler tercih edebilirler.

All On Four Tedavisi

All on four tedavisi 4 ya da 6 implantın cerrahi teknikler sayesinde sabit bir şekilde protetik restorasyonunun sağlanması için yapılan tam çene protezidir.

Bu işlem sayesinde kişilerin tat alma duyusunda, konuşmasında, gülüş estetiğinde herhangi bir bozukluk olmamaktadır. Aynı şekilde kişinin protezde olduğu gibi gülme ve konuşma sırasında kıpırdama olmamaktadır. Bu nedenle bireyin all on four empress E-max işlemi bireyin özgüvenini arttırıcı etkiye de sahiptir.

Destek dokuların kişilerde var olmaması halinde kişiler diş tedavisini alamamak gibi bir durumla karşı karşıya kalmak zorunda değildir. Pek çok sağlık sorununda herhangi bir durumun meydana gelmesi halinde alternatif tedavi seçeneklerine yönelerek bireylerin tedavi şansını arttıran uygulamalardan biri de All on four uygulamasıdır. Doğru diş klinikleri ile çalışıldığında %100 sonuç vermektedir.

Sağlık