Avrupa Kadınlar Şampiyonu İngiltere (Özet) İngilterealmanya Maç Sonucu 2-1

Avrupa Kadınlar Şampiyonu İngiltere (Özet) İngilterealmanya Maç Sonucu 2-1

Avrupa Kadınlar Şampiyonu İngiltere! (ÖZET) İngiltere-Almanya Maç Sonucu: 2-1

Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonasında yaşanan final herkesin nefesini kesti. Normal süre; Ella Toone ve Lina Magull’un beraber karşılıklı golleri ile 1-1 sona erdi, 110’da sahneye çıkan Chloe Kelly, Almanlar’ı yıktı ve İngilizler’i ayağa kaldırdı. İngiltere yaşanmış olan bu dev finali 2-1 kazandı, kupa ise Wembley’de yani ev sahibinde kaldı!

Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası’nda müthiş mücadele yaşandı harika son… Kupa kendi evinde kalıyor, Wembley’de oynanan dev finali ev sahibi olan İngiltere kazandı!

Yarı final içerisinde İsveç’i 4-0 gibi oldukça rahat bir skor ile geçen İngilizler, Fransa’yı 2-1 devirmiş olan Almanya ile kendi kozlarını paylaştı. Yaşanan dev maçta nefesler tutuldu, heyecan bir anlığına olsun durmadı. Karşılaşmanın ise ilk yarısından gol sesi çıkmazken, ikinci devresinde ise tam bir futbol şöleni yaşandı.

62’de Ella Toone, İngiltere’yi 1-0 öne geçirdi. 79’da Lina Magull skora dengeyi getirdi. Maçın normal süresi 1-1 berabere bitince mücadele uzatmalara gitti. 110’da Chloe Kelly sahneye çıktı ve attığı golle Almanlar’ı yıktı, İngilizler’i ayağa kaldırdı, kupanın evinde yani Wembley’de kalmasını sağladı! Bu dakikalara ise bahis siteleri üzerinden de erişim sağlandı.

Bir diğer yandan da dev mücadeleyi Wembley’de toplamda 87.192 taraftar izledi. Bu rakamla bu maç tam anlamı ile tarihe geçti! Avrupa Şampiyonaları tarihinde erkek turnuvaları da dahil olmak üzere rekor oldu. Bundan önceki rekor 1964 yılında 79 bin 115 kişinin izlediği İspanya – Sovyetler Birliği finaline aitti.

Spor