Ax Medya ve Reklam Sektörü

Ax Medya ve Reklam Sektörü

Ax Medya ve Reklam Sektörü

Reklam sektörü özellikle 2010lu yıllarda hızlı bir biçimde internet üzerindeki platformlara kaymaya başladı. Reklamcılıktaki bu değişime en büyük etken de başta Facebook, instagram ve Twitter oldu. Bu sosyal medya hesaplarının her insana söz imkânı vermesi ve bundan doğan etkileşim bir çığ gibi büyüdü. 2015 yılına geldiğimizde ise artık reklam sektörü için sosyal medya ana odak noktası halini aldı. Zaman zaman şirketler reklamcılık şirketleri üzerinden bu alana girmeye çalışsalar da sosyal medya alanının ana temsilcileri hep sosyal medya fenomenleri yani influencerlar oldu. Bu alandaki fırsatı gören insanlarda ise nasıl sosyal medya fenomeni olunur, nasıl ifluencer olunur? Gibi sorular sorma ihtiyacı başladı. Alana dünyanın en önde gelen firmalarının da girmesiyle beraber takipçi sayıları, izlenme sayıları içerik üreticileri ile şirketler arasındaki anlaşmalarda ilk bakılan veriler olmaya başladı. Ax Medya ise tam da içerik üreticiliği sektörünün parladığı dönem olan 2015 tarihinde büyük bir ileri görüşlülükle sektöre girdi. İçerik üreticiliği macerasına atılan bütün girişimci ve üretken beyinlere destek olarak Türkiye’de sosyal medya sektörünün büyümesine ve reklamcılık sektörünün değişimine büyük katkı sağladı. Kurumsal bir firma olmasıyla beraber sosyal medyanın esasında ne kadar ciddi bir iş olduğunu ve instagram takipçi satın al başta olmak üzere sosyal medya içerik üreticilerinin ihtiyacı olan her konudan oluşan ihtiyaçlara ileri görüşlü kadrosuyla yardımcı olmayı başardı.

Sosyal Medya İçerik Üreticiliğinin Temel Gelirleri

Sosyal medyada içerik üreticiliği doğru fikirler üzerinden ilerlediğinde yapan kişiye çok büyük getiriler sağlayabilen bir alan. Fakat günümüzde çok fazla içerik üreticisi olduğu için direkt elde edilebilecek gelirler çokça düşük veya hiç yok. Bundan dolayı sosyal medya içerik üreticileri genellikle şirketlerden aldıkları reklamlar üzerinden gelirlerinin büyük kısmını elde etmekte. Şirketlerin ise bir içerik üreticinin profilinde en son baktıkları şey içeriğin niteliği oluyor. Elbette daha çok insana ulaşmak için içeriğin niteliği de çok önemli ancak konunun gelir kısmında konu tamamen sayılar.

Ax Medya’nın İçerik Üreticiliğine Katkıları

Ax Medya bu gerçeği görmüş ve web sitesinde popüler hizmetnlerinden olan youtube izlenme satın al hizmeti de dahil olmak üzere instagram mavi tik paketlerine kadar birçok hizmeti halihazırda içerik üretici olan profesyonellere ve içerik üretici olma yolunda ilerleyen kişilere sunmaktadır. Türkiye’nin en ünlü marka şikâyet sitelerinde dahi 2015’ten bu yana devam eden bir firma olarak hiçbir olumsuz yorum almamış, Kullanıcıdan kaynaklı problemleri dahi hızlıca çözüme ulaştırmış bir firma olduğunu da belirtmek gerekir. Bu durumlar firmanın kullanıcı dostu özelliklerinden biridir. Web sitesinde sunulan yorum ve puanlama sekmesiyle açık ve dürüst hizmeti kullanıcılarına sunan Ax Medya, Twitter takipçi satın al gibi bütün hizmetlerinde müşterilerinden 5 yıldız almıştır.

Moda ve Yaşam