Bursaspor Avrupa Arenasında Mağlup Oldu

Bursaspor Avrupa Arenasında Mağlup Oldu

Bursaspor Avrupa Arenasında Mağlup Oldu

7Days Eurocup A Grubu’nun dördüncü haftasında Ratiopharm Ulm, temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor takımını 90-86 mağlup etti. Karşılaşmada Ratiopharm Ulm ikinci dakikanın başında 8-2 öne geçti. Öndekileri genişlettiler ve sonunda ilk çeyreği 23-17 kazandılar. Bursa, Onuralp ve Auguste’nin sayıları ve defansif sorunları sayesinde ULM karşısında ilk yarıyı 33-30 önde kapattı. Robinson ve Hawley ile güçlü bir ilk yarı performansı sergileyen konuk ekip, maçı kolayca kazandı. Üçüncü çeyreğin sonunda 10 sayı öne geçmeyi başardılar.

3. periyotta Ulm skoru 45-55’ten kendi lehine çevirdi. Üçüncü çeyreğin ortasında seyirciden de destek aldı. Bursaspor son çeyrekte Onuralp Bitim ve Dudzinski’nin sayılarına güvenerek rakibini 65-59 mağlup etti. Onwin mobil giriş

Son çeyreğin sonunda Onuralp Bitim’in basketi ile ev sahibi ekip farkı 4 sayıya çıkardı. Son periyotta konuk ekip Langenfeld’in güzel oyunuyla farkı 10 sayıya çıkardı. Seyircinin 83 sayı daha atması için tezahürat yaptığı maçta Bursaspor galibiyeti aldı. Frutti Extra Bursaspor, sahada kaldığı süre boyunca puan alamadı ve Ratiopharm Ulm maçı 90 sayı ile kazandı. Sahadan sakat bir şekilde dönseler de Bursaspor’un çabaları durumu lehlerine çevirmeye yetmedi. Bursaspor böylelikle kazanarak son derece önemli bir galibiyete imza atmayı başardı. Bursa temsilcisinin bu sene kupayı alarak Euroleague yükselmesi bekleniyor. Taraftar her maç tribünleri tıklım, tıklım dolduruyorlar!

Spor