Dedektif Büroları Tutmanın Faydaları

Dedektif Büroları Tutmanın Faydaları

Dedektif Büroları Tutmanın Faydaları

Özel dedektif görevini üstlenen kişiler, insanların talep ettiği konularda araştırma yapıp bu konuları çözüme ulaştırmayı amaçlar. Özel dedektifler ile resmi dedektifler arasındaki fark resmi dedektiflerin gizli iş yapması, özel dedektiflerin ise kurum ya da kurumlar için belirli bir ücret karşılığında çalışmasıdır. Özel dedektif olan kişi bir dedektif bürosu bünyesinde hizmetini sürdürür. Örneğin bir boşanma davası için özel bir dedektif boşanma gerçekleşmeden gerekli delilleri toplaması için tutulabilir. Bu deliller, özel dedektif tutan kişinin maddi ve manevi işine yarayacaktır. Özellikle eşlerden birinin mal varlığı olup olmadığını öğrenme, eşlerden birinin yasadışı kanunsuz işler yapıp yapmadığını öğrenme, eşlerden birinin zararlı maddeler kullanıp kullanmadığını öğrenmek için tutulması boşanma davalarında sık görülen bir durumdur.

Dedektif büroları nasıl iş yapar?

Dedektif büroları ile iletişimde, bir kişi özel dedektif ile görüşmek istediğinde tek başına ya da avukatı aracılığı ile görüşme sağlayabilir. Bu görüşme sırasında müşteriye neden bir özel dedektif ihtiyacı olduğu sorulur. Olayı araştıracak özel dedektif, olayın ne olduğunu neyin araştırılması gerektiğini tespit ederek bir çalışma şeması oluşturarak çalışmalara başlar. Özel dedektifler yaptıkları işi bitirdikten sonra, özel dedektiflik hizmeti alan kişilere bu süre zarfında ne yaptıklarını ve tespitlerini içeren bir rapor sunarlar. Eğer delil sayılacak fotoğraf gibi materyaller mevcut ise, dedektifi tutan kişiye bu deliller sunulur. Fakat bu kişilerin her zaman bir şey bulamayacaklarını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Özel dedektif seçerken dikkat edilecekler

Başvurduğunuz özel dedektif firmasının vergi dairesinde olup olmadığına bakmanız, dedektif tutmada dikkat etmeniz gereken önemli bir husustur. İş yerlerine ait sabit bir telefonları olmayan bürolar seçilmemelidir. Ödemelerinizi banka aracılığı ile faturalı bir şekilde yapmalısınız. Eğer özel dedektiflik bürosu ile aynı şehirde bulunuyorsanız mutlaka gidip bürolarına ziyaret etmeniz gerekmektedir. Piyasanın ortalama değerinin altında verilen her hizmete dikkatli bakmak gerekir. Bu konuda büromuzun alanında seçkin ve deneyimli bir firma olduğunu da belirtmek gerekir.

Bizim sizlere verdiğimiz başlıca hizmetler; eş takibi yapılması, kayıp insanların bulunması, kurumlar için araştırmalar, ceza dosyaları için delil toplama ve borçlu takibi yapılmasıdır.

Amacımız; müşterilerimize her zaman aynı kaliteyi uygun fiyatlar ile sunabilmektir. Mümkün olduğunca ortaya iyi bir çalışma çıkması için işlerimizi defalarca kez gözden geçirmekteyiz. Müşterilerimizin vaktini almamak için son teknolojik ürünler kullanmaktayız.

Genel Kültür