Dört Büyüklerde Transfer Harekatı

Dört Büyüklerde Transfer Harekatı

Dört Büyüklerde Transfer Harekatı

Süper Lig’de rekabet her geçen gün artıyor. Dört büyüklerde transfer harekatı ise hız kesmeden devam ediyor. Özellikle üst sıralarda şampiyonluk yarışının en büyük iki rakibi olan Galatasaray ve Fenerbahçe yapmak istediği takviyeler ile birlikte çok daha iyi bir takım ortaya koymak istiyor. Fenerbahçe’de taraftar kariyerli oyuncu görmek istiyor. Gelecek vaat eden ya da fırsatı transferi olarak nitelendirilen oyuncular yerine kendini kanıtlamış ve takıma direkt katkıda bulunacak oyuncular beklentiler arasında bulunuyor. Yönetim ise daha önce göstermiş olduğu yaklaşıma benzer bir yaklaşım göstererek gelecek vaat eden oyunculara yöneliyor.

Galatasaray yönetiminin hedefinde ise; kariyerli bir sol bek transfer etmek var. Takımın kalitesine ayak uydurabilecek bir sol bek transferi ile birlikte takımı şampiyonluğa taşıma istiyor. Beşiktaş’ın listesi ise bir hayli kabarık. Şenol Güneş’in çok fazla takviye isteği bulunuyor. Abdullah Avcı’nın da yönetimden istediği transferler var. Dört büyüklerin maçlarına Joybet ile iddaa oynayabilirsiniz.

Beşiktaş Transfer Gelişmeleri

Takımın başına Şenol Güneş’in gelmesi ile birlikte çok daha dengeli bir oyun ortaya koyan Beşiktaş transfer gelişmeleri ile birlikte taraftarı heyecanlandırıyor. Barinov ilgilenen oyuncular arasında bulunuyor. Orta sahada görev alan 26 yaşındaki oyuncu Rusya’da forma şansı bulurken Beşiktaş’ın orta sahasına katkı vereceği düşünülüyor. Beşiktaş orta sahasının yaş olarak çok yüksek olması bu transferi zorunlu kılıyor. Barinov’un yanı sıra Okay Yokuşlu ve Berat Özdemir isimleri de çok sık telaffuz ediliyor. Genellikle orta sahada 8 numara oynayacak bir isim arıyor.

Fenerbahçe Transfer Gelişmeleri

Fenerbahçe’de yönetim düğmeye bastı Fenerbahçe transfer gelişmeleri ile birlikte devre arasında en fazla transfer yapan takım olması bekleniyor. Jorge Jesus’un memnun olmadığı bölgeler var. Bunların başında Osayi’nin pozisyonu ve kaleci pozisyonu ilk sırada geliyor. Ferdi’yi sağ çekerek kullanmak isteyen Jorge Jesus, sol bek için transfer talep ediyor. İlk sırada ise Parma’dan Oosterwolde var. Öncelik sol bek transferinde olan Fenerbahçe’de Türkiye’den de iki transfer gerçekleşti. Birincisi defansa gelen Samet Akaydın olurken ikinci transfer ise Antalyaspor’dan gelen Haji Wright oldu. Gidecek oyuncular arasında ise Rossi, Valencia ve Altay Bayındır bulunuyor. Sezon sonu sözleşmesi bitecek Altay Bayındır, yönetimden çok uç bir rakam isteyince ipler gerildi. Altay’ın İtalya ligine gitmesi bekleniyor.

Galatasaray Transfer Gelişmeleri

Galatasaray lige çok iyi bir başlangıç yapamasa da takımın oturması ile birlikte çok daha rahat bir şekilde maçları kazanmaya başladı. Özellikle ileri ucunun çok iyi bir şekilde çalıştığı görülürken ilk hedef Icardi’nin bonservisini almak olacak. Galatasaray PSG’ye 15 milyon euroluk teklif yapmaya hazırlanıyor. PSG kabul ettiği takdirde, bu sezon içerisinde oyuncunun bonservisinin alınması hedefleniyor. Galatasaray transfer gelişmeleri arasında bulunan diğer mevki ise sol bek. Aslan kariyerli bir sol bek ile birlikte transfer dönemini kapatmayı planlıyor. Özellikle takımda aksama olan yerin sol bek olduğunu düşünen teknik ekip, yönetime bu doğrultuda bilgi verdi. Transferleri takip eden Erdem Timur’un başarılı ve teknik bir sol bek transfer etmesi bekleniyor.

Galatasaray’da yüzler gülüyor. Taraftar takımın oyunundan son derece memnun. Haftalar öncesine kadar Okan Buruk’un koltuğunun sallantıda olduğu takımda şimdilerde Okan Buruk’a profesör denilmeye başlandı. Fenerbahçe’de ise durum tam tersi bir şekilde işliyor. Çok beğenilen Jorge Jesus’un vermiş olduğu kararlar eleştirilmeye başlandı. Özellikle büyük maçlara 3’lü defans ile çıkan deneyimli çalıştırıcı hiçbir büyük maçı kazanamadı. Taraftarların bu kararın yanlış olduğunu ve yönetimin de takıma kariyerli oyuncular transfer etmesi gerektiğini söylüyor.

Spor