Dünyanın En Zengin Basketbolcusu Lebron James Seçildi

Dünyanın En Zengin Basketbolcusu Lebron James Seçildi

Dünyanın En Zengin Basketbolcusu Lebron James Seçildi

Önde gelen spor dergisi Sports Illustrated, 1991 yılında Michael Jordan’ı dünyanın en zengin ikinci atleti olarak adlandırdığında, bu haber sansasyon yarattı. Çoğu sporcu geçimini öncelikle reklamlardan ve reklamlardan elde edilen kazançlarla kazandığından, bu bildirgenin geniş kapsamlı etkileri oldu. Halk için bu, spor kahramanlarının dürüstlüklerinden ödün vermeden veya çok çalışmadan bir servet kazanabilecekleri anlamına geliyordu. Bu aynı zamanda bazı spor kahramanlarının başarılı olmak için gerekli zamanı ve çabayı harcamadan milyonlarca dolar kazandığı anlamına geliyordu. Cloudbet.com

400 Milyon Dolar Kazanıyor!

2022′ de Forbes, LeBron James’i dünyanın en zengin basketbol oyuncusu olarak değerlendirdi. O yıl itibariyle, tahmini net değeri 140 milyon dolar olan altıncı sırada yer aldı. Bu rakam, sadece parası değil, gayrimenkul, araba ve diğer kalemler de dahil olmak üzere tüm varlıkları düşünüldüğünde 400 milyon dolara yükseldi. Bir sporcunun zenginliğine birçok faktör katkıda bulunur; yüksek maaş, ciro ve mal satışları sadece birkaçıdır. Ancak Forbes, James’i dünyanın en yüksek ücretli sporcularının yıllık listesinde 1. sıraya koydu.

LeBron James, NBA MVP ödülünü 3 kez kazanan sadece 6 NBA oyuncusundan biridir. 12. sezonunda, Lakers’ 2019 yılının sezon sonrası ilk rıhtımına götürdü. Bu, yalnızca birkaç yıl önce kimsenin Lakers’ın playoff çekişmesinde olmasını beklemediği düşünüldüğünde daha da etkileyiciydi. Beklendiği gibi, James’in takımı sezon sonunda çok iyi iş çıkardı.

Bir sporcunun başarısına birkaç faktör katkıda bulunur; özveri, sıkı çalışma ve güçlü bir iş ahlakı bunlardan sadece birkaçıdır. James’e yakın kaynaklara göre, tatilde veya iş dışındayken basketbol maçlarını veya önemli anları nadiren izliyor. Bunun yerine, boş zamanlarını Ohio’daki LeBron James Family Academia’daki kişisel antrenörü ile antrenman yaparak geçiriyor.

Spor