Elektronik Sigara Ile Normal Sigaranın Ne Tür Farkları Bulunmaktadır

Elektronik Sigara Ile Normal Sigaranın Ne Tür Farkları Bulunmaktadır

Elektronik Sigara ile Normal Sigaranın Ne Tür Farkları Bulunmaktadır?

Normal sigara ile son teknolojiye yönelik oluşturulmuş olan elektronik sigaralar arasında birçok fark ve değişiklik vardır. Bir normal sigara ile elektronik sigaranın arasındaki zararlar bile oldukça büyük farlılıklar göstermektedir. Bir normal sigara içilmesi anında 7.000’in üzerinde bir oranda kimyasalı vücuda yüklerken, elektronik bir sigara ise normal sigaradan çok çok daha az kimyasalı insan vücuduna yüklemektedir. Sigaranın ana maddesi olan nikotin maddesi ise normal sigaralarda her sigara içerisinde farklı oranda yer almaktadır. Elektronik sigaralar içerisinde ise nikotin maddesi sıvı olarak bulundurulmaktadır. Normal sigaradan uzaklaşmak ve normal sigarayı bırakmak isteyen bireyler tarafından elektronik sigara kullanımı bir basamak olarak görülmektedir.

Elektronik Sigaralarda Çeşitler Nelerdir?

Elektronik sigara birçok çeşidi bulunan bir sigaradır. Belirli bir şarj ile çalışmakta olan elektronik sigaralarda oldukça çok çeşitli aromalar vardır. Elektronik sigaranın her çeşidine farklı bir isim verilmektedir. Bilinenler arasında en çok Smok, Vaporesso, Aspire çeşitleri yer almaktadır. Elektronik sigaralar aynı bir makine gibi olup bu sigaraların çokça yedek parçaları vardır. Bu parçaların tam olmaması ya da eksik olması halinde elektronik sigaralar çalışamayabilir.

Elektronik Sigara Normal Sigaradan Zararlı Mı?

Elektronik sigara, normal sigaralar olan tütün mamullerinden farklı ve zarar açısından da belirli bir farklılığı olan sigaralardır. Elektronik sigaralar, normal sigaralara nazaran %95 oranında daha az zarar içeren sigaralardır. Elektronik sigaralar, insan vücudunun içerisine çekilen sigara dumanının nemlendiren ve kuru bırakmayan türden sigaralardır. Smok elektronik sigara, Vaporesso elektronik sigaraları tercih edilen elektronik sigaralar açısında en başta gelenlerdendir. Bir elektronik sigara içerisinde ne kadar kimyasal bulundurduğu bilinmiyor olması ile birlikte normal bir sigaradan çok daha az kimyasal içerdiği bilimsel açıklamalar tarafından belirlenmiştir. Elektronik sigara ya da diğer ismi ile bilinmekte olan E-sigara sabit sıcaklıkta tutulmasının üzerine kullanıcıdan kullanıcıya sıcaklığı değiştirilmesi gerekmektedir. Elektronik sigaralar 230 derecede tutulması üreticiler ve satıcılar tarafından önerilen bir sıcaklıktır. Bu sıcaklıkta tutulması elektronik sigaraların ömrünün daha uzun süreli olmasını sağlamaktadır.

Genel Kültür