Elvan Abeylegesse_Nin Hedefi̇ Üçte Üç

Elvan Abeylegesse_Nin Hedefi̇ Üçte Üç

Hafta sonu yapılacak olan 17. Avrupa 10 Bin Metre Kupası’nda yarışacak olan başarılı milli atlet Elvan Abeylegesse, “Bu sezon katılacağım üç yarışta da altın madalya hedefliyorum” diyerek hedefini her daim yüksek tuttuğunu belirtmiş oldu.

Bulgaristan’ın Pravets kentinin ev sahipliğini yaptığı ve 8 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan 17. Avrupa 10 Bin Metre megapari giriş Kupası’nda yarışacak olan milli atlet, bir süredir Erzurum’da kampta olduğunu belirterek, “İyi bir hazırlık dönemi geçirdim. Erzurum kampını bitirdik, bugün İstanbul’a döneceğiz. Avrupa Kupası, Dünya Şampiyonası öncesinde deneme yarışı niteliği taşıyor ama bu altın madalya hedefimi değiştirmiyor” şeklinde müsabakaya çok iyi bir şekilde hazırlandığını ve yarışma için motivasyonunun ne kadar iyi olduğundan bahsetmiş oldu.

Bu sezon Avrupa Kupası’nın ardından Akdeniz Oyunları ve Dünya Şampiyonası ile birlikte toplamda 3 büyük yarışta  koşacağını anlatan Abeylegesse, “Henüz Dünya Şampiyonası için istediğimiz formu yakalamayamadık. Sağlık durumum iyi, sakatlığım yok. Dünya Şampiyonası, Ağustos’ta Rusya’da yapılacak. Daha zaman var. Hazırlık sürecim devam ediyor” ifadelerini kullanırken bir sonraki hedefi için hep daha iyisi olması gerektiğine de değindi.

Üç yıldır birlikte çalıştığı Nikola Boric ve antrenörüyle bu süreçte yeterince uyumlu olduklarını kaydeden Abeylegesse, şunları söyledi:

“Henüz jübile yapmayı düşünmüyorum ama yaptıktan sonra Türk atletizmi için çalışmaya devam etmek güzel olur. Sporu bırakana kadar tecrübe kazanmaya devam edeceğim. Bugüne kadar hiç antrenörlük, eğitimci deneyimim olmadı ama bunu yapabileceğime inanıyorum. Sporu bıraktıktan sonra bilgi ve tecrübelerimi paylaşarak yeni sporcular yetiştirmeyi isterim.” Şeklinde konuşmalar gerçekleştirdi.

Spor