En İyi Fön Makineleri 2021

En İyi Fön Makineleri 2021

Fön Makinesi Tavsiyeleri

En iyi fön makineleri tahmin edileceği üzere profesyonel kullanım amacıyla üretilmiş olan fön makineleridir. Ancak bu makineler adına sıradan kullanıcıların çok bilgili olduğu söylenemez.
Bu yazı içeriğinde de size profesyonel olarak saç şekillendirmek amacıyla ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makinesi nasıl seçilir açıklayacağız.
En iyi fön makinesi hangisi ya da hangileridir sorularına detaylı şekilde açıklık sağlayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Tavsiyesi

Fön makinesi tercih ederken yardımcı olacak bilgiler aktarmaya başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makinesi tavsiyeleri yapmak istedik.
Bu liste müşteri memnuniyet oranı oldukça fazla markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesine sahip olmak isteyen, saç şekillendirmek isteyen ya da hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi Fön Makineleri Tavsiyeleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile günümüzde bu sektördeki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de üretimi sağlanmış olmasıyla, fiyat olarak da zaten en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer seçeneği de bulunduran Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde en üst sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan üretilen ve bizlere kadara ulaşan Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi sektöründe bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden imal edilen bu teknoloji mucizesi cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalar olmayı hedefleyen ve başaran markalardır. Uzun yıllar boyunca profesyonel fön makineleri üretimi yapan Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece yüksek  kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son zamanlarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Hangileridir?

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyat

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

En İyi Fön Makinesi Markaları

Eğer istediğiniz şey sadece saç kurutmak ise ve hızlı bir şekilde kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilirsiniz. Basit saç kurutucuların fiyat olarak da oldukça avantajlı olduğunu göreceksiniz.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makinesi Markaları

En iyi fön makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Kuaför fön makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi esasında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi sınırlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Moda ve Yaşam