Fransız Bilim Kurgusu “Lucy” Filmi

Fransız Bilim Kurgusu “Lucy” Filmi

Fransız Bilim Kurgusu “Lucy” Filmi

Lucy isimli film Fransız asıllı olup bilim kurgu ve aksiyon kategorisinde yer alan bir filmdir. 2014 tarihinde izleyiciye sunulmuş olan Lucy filmi Lucy Luc Besson’un yönetimini üstlendiği bir filmdir. Lucy tüm ülkelerde erişimi ve izlenmesi mümkün olan bir filmdir. Bu film aynı zamanda Netflix platformunda yer almaktadır. İzleyicilerin arasında yapılan değerlendirme ile %82 oranında beğeni toplamış olan bir filmdir. Lucy filminin yapımında oldukça fazla masraf ortaya çıkmıştır. Filmin yapımı ve gerçekleştirilmesinde ortaya çıkan gerçek hasılat ise 434,057,600 Dolar olmuştur. Virgine Silla’nın yapımcılığını üstlenmiş olduğu Lucy filminin kadrosu da oldukça geniştir. Kadroda ise Scarlett Johansson, Luc Besson, Morgan Freeman, Min-sik Choi isimleri ve daha birçok oyuncu yer almaktadır. Bilim kurgu türünde olan Lucy filmi toplamda 1 saat 30 dakika sürmüştür.

Lucy Filimin Konusu Nedir

Bilim kurgu ve aksiyon konuları içinde yer alan Lucy filminin konusu da içinde olduğu türlere bağlı kalan bir konudur. Konuda Tayvan’ın başkenti olan Taipei’nin suça batmış olan yeraltı çetelerinden bir tanesi mafya ve iş birlikçi polisler tarafından yönetilirken aynı zamanda en aktif uyuşturucu ağı üzerinden de yürütülmeye çalışılır. Lucy isimli başrol karakteri ise belalı bir çete içerisinde uyuşturucu kuryeliği yapan bir kadındır. Bir gün Lucy’nin hiç ummadığı bir anda kanına karışan uyuşturucu bir anda Lucy’e insan üstü güçler kazandırır. Artık Lucy akıl okuyan, acıyı hissetmeyen ve daha birçok yeteneğe sahip olan bir karaktere dönüşecektir. Film Lucy’nin başından geenleri anlatmaktadır.

Lucy Filmi Nereden ve Hangi Platformlar Üzerinden İzlenebilir

Lucy filmi tüm dünyada olan ve 2014 yılında sinemalarda yayımlanmış olan bir filmdir. Şu an ise bu film Netflix platformu üzerinde yer almaktadır. Netflix platformu üzerinden filme erişim sağlanabilmesi için birkaç kısa adımda platforma üyelik ya da aboneliğin gerçekleştirilmiş olması gerekir. Gerçekleştirilen bu üyelik işleminden sonra platform üzerinden film izlenebilir. Bu yol haricinde ise internet üzerinde bulunan netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri sonucunda çıkan sayfalardan izleme imkânı bulunur.

Genel Kültür