Google Arama Motorunun Kullanıcılara Sunmuş Olduğu Hizmetler Nelerdir

Google Arama Motorunun Kullanıcılara Sunmuş Olduğu Hizmetler Nelerdir

Google Arama Motorunun Kullanıcılara Sunmuş Olduğu Hizmetler Nelerdir?

Google adı verilmekte olan arama motoru birçok hizmeti kullanıcılara sunmaktadır. Arama motoru görevinde kullanımda olan Google, sadece arama motoru olmak ile kalmayıp birçok faklı hizmeti kullanıcılara sunmuş ve bu hizmetleri de erişime açmış durumda bulunmaktadır. Özellikle SEO çalışmalarında oldukça fazla kullanılmakta olan Google SEO hizmeti en çok kullanılan hizmetler arasında yerini korumaktadır. Aynı zamanda ücretsiz olarak kullanıma açık halde bulunan Google arama motorunun farklı dillerde çeviri, görsel alanda arama gibi hizmetleri de yer almaktadır.

SEO Çalışmaları Kaç Adımda Tamamlanmaktadır?

SEO adı verilen arama motoru optimizasyonu çalışmaları toplam olarak 3 adımda tamamlanabilen çalışmalardır. Sayfanın kurulum planları kurulup, henüz kurulumu tamamlanmadan önce yapılacak olan teknik ya da yazılımsal SEO çalışmaları ile beraber sayfa kurulumundan sonra yapılacak olan sit içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları da yer almaktadır. Site içi SEO çalışmalarında sayfanın iç düzenlemesi yapılmaktadır. Sayfa içerisinde bulunan yazıların düzenlemeleri, yazıların alt ve ana başlık düzenlemeleri bu çalışmalar içerisinde yapılır. Aynı zamanda sitenin içerisinde sadece yazısal anlamda değil görsel anlamda da yapılacak olan SEO çalışmalarının bu adımda tamamlanması gerekir. Daha sonrasında ise yapılacak olan site dışı SEO çalışmalarında sitenin tamamen dışı ile ilgili çalışmalardır. Site, dış siteler ile girmiş olduğu rekabet içerisinde ne durumda olduğu araştırılır. Bu gibi durumların çalışmalarının tamamlanacağı bu SEO çalışması adımında çalışmalar tam anlamı ile tamamlanmış olur. Ancak SEO çalışmaları sonrasında belirli zamanlarda takip ve güncellemeler de yapılması gerekli olanlar arasında yer almaktadır.

SEO Hizmeti Nereden Alınabilir?

Bir SEO hizmeti alabilmek için SEO şirketi ile ya da bir SEO ajansı ile iletişime geçmek oldukça mümkün olan bir durumdur. Site içerisinde SEO çalışmalarının yapılmış ve tamamlanmış olması ne kadar önemli ise alınacak olan SEO hizmetinin de nereden ve kim tarafından alındığı büyük önemler taşımaktadır. Bir SEO hizmeti alınacak olan sayfa içerisinde yapılacak olan çalışmalar, hizmeti alacak olan birey tarafından liste haline getirilmeli ve bu liste doğrultusunda hizmet istenilmelidir.

Teknoloji