İnternet Haberleri Oku

İnternet Haberleri Oku

İnternet haberleri okumak her insanın olmazsa olmaz zevklerinden biridir.

Dünyadaki her on yetişkinden altısı standart bir günde çevrimiçi haber alıyor. İnternet haberleri hakkında yapılan bir anket çalışmasında sorulan “internet haberlerini takip diyor musunuz” sorusu, büyük haber platformları arasında yerel televizyon haberlerinin ve ulusal veya kablolu televizyon haberlerinin üstünde birinci sırada yer alıyor. İnternet haber platformları büyürken, çoğu yetişkin için tamamen çevrimdışı ( televizyon, gazete, radyo) haber kaynaklarının yerini almış değil.

Dünyadaki yetişkinlerin yüzde 59 gibi ciddi bir oranı tipik bir günde çevrimiçi ve çevrimdışı kaynakların bir kombinasyonundan haber alıyor.

Yüzde 38’lik dilim yalnızca çevrimdışı kaynaklara güvenirken, yalnızca yüzde ikisi günlük haberleri için yalnızca internete güveniyor.

Daha genel olarak, çevrimiçi olarak hiç haber alıp almadıkları ve 12 belirli konu hakkında (hava durumu, spor, ulusal haberler ve iş veya finans gibi) çevrimiçi haber alıp almadıkları sorulduğunda, dünyanın çeşitli yerlerindeki yetişkinlerin yüzde 71’i en azından ara sıra çevrimiçi haber aldıklarını söylüyor.

Bu yüze 71’lik kesim teknolojiye ayak uydurabilen ve modern insanlardır. Eskiye özlem duyan romantik gözle bakanlar ise çevrimiçi haber almayı reddediyor ve çevrimdışı haberler ise günlerini geçirmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda yaklaşık olarak 20 sene sonra tüm dünyanın internet haberciliğine geçeceği ve gazete, radyo, televizyon gibi eski usul haber alma yöntemlerinin tükeneceği veya eser miktarda kalacak kadar düşeceği tahmin edilmektedir. Özellikle 2000 yılı ve sonrasında teknolojinin içine doğan nesli eski usule tekrar döndürmek imkansızdır. Zaten tüm her şeyi internet ile aldıkları için internet haberciliğine çok kolay entegre olacakları düşünülmektedir.

İnternet haberleri ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için şimdi https://www.canlihaber.com/  adresini ziyaret edin.

Genel Kültür