İtalya Vizesi İçin Bazı İp Uçları

İtalya Vizesi İçin Bazı İp Uçları

İtalya günümüzde turistlerin en fazla seyahat ettiği ülkelerden biridir. Dünyadaki diğer ülkelerden milyonlarca insan her sene belir dönemlerde İtalya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezmekte bu bağlamda kültürel miras olarak ön planda yer alan ülkeler arasında bulunmaktadır. Sizlerde gerek turistik gerekse iş seyahatleriniz için italya vizesi alarak bu ülkeye seyahat edebilirsiniz.

İtalya Vizesi için Başvuru Şartları Neler?

İtalya, Schengen ülkeleri kapsamında yer almaktadır. Bu bağlamda Schengen vizesi için gerekli olan belgeler İtalya konsoloslukları tarafından istenmektedir. Ayrıca, ülkelerin kendi arasında vizenin çeşidine göre italya vizesi ya da diğer ülke vizeleri ile ilgili müracaatında bulunanlardan ek belgeler talep ettiği de görülmektedir.

Ayrıca, İtalya öğrenci vizesi ve de ticari vize taleplerinde garantöre ait olan belgeler, okul ücretleri ile ilgili dekontlar, okula kabul belgesi istemektedir. Özellikle ticari vize müracaatlarında ise İtalyan konsolosluğu tarafından kişinin herhangi bir kuruma bağlı olduğuna dair bilgi ve belgeleri talep etmektedir.

Gerek vize talebi gerekse merak edilen pek çok sorunun cevabı www.vizekeyfi.com/ sitesinde yer almakta verdiği profesyonel danışmanlık hizmeti ile sizlerin her zaman yanında olmaktadır. Sizlere hizmet verecek olan danışman öncelikle bir yol haritası çizmekte sizlere bu kapsamda yol göstermektedir.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar Listesi

İtalya konsolosluğu bütün müracaat edenlerden tam vukuatlı olmak üzere nüfus kayıt örneği istemektedir. Bu bağlamda vize işlemlerinin başlayabilmesi pasaport aslının evraklar ile beraber ulaştırılması gerekir. Elçilik ve konsolosluklar italya vizesi müracaatı yapılmasının ardından bunlara ek olarak görüşme isteği ve yine bazı önemli evraklar istemektedir.

Dolayısıyla, pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, İtalya vize müracaat formu, seyahat sıhhat sigorta poliçeleri, İtalya gezisi dahilinde yapılacak konaklama ve ulaşım bilgileri, banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, çalışan şirkete ait son aylara ilişkin vergi levhası, SGK hizmet dökümü bordrosu, çalışılan iş yerine ait ticaret sicil gazetesi faaliyet belgesi, nüfus kağıdı fotokopisi, İtalya’ya seyahat amacını ifade eden gidiş ve dönüş bilgilerinin yer aldığı ıslak imzalı ve kaşeli dilekçedir.

Bu bağlamda www.vizekeyfi.com/ adlı sitede ziyaretçi vizesi, çalışma vizesi, eğitim vizesi, işçi vizesi, ticari vize ve daha pek çok vize çeşitlerinden danışmanlık hizmeti vermektedir.

Genel Kültür