Kusursuz bir eyeliner için yapmanız gerekenler

Kusursuz bir eyeliner için yapmanız gerekenler

Eyeliner bir makyaj malzemesidir ve sadece bunu kullanarak gözlerinizi ön plana çıkarabilir başka bir şeye ihtiyacınız kalmayabiir. Bu kadar güzel ve kullanışlı olmasıyla birlikte en zor sürülen bir makyaj malzemelerinden biridir. Gerçek şu ki, kusursuz eyeliner çekebilmek için, el yatkınlığına, pratiğe ve doğru tekniklere ihtiyacımız var. Evet, gördüğümüz zaman bayıldığımız o eyeliner stillerini elde etmek çok kolay değil ama doğru ürün ve tekniklerle sen de arzuladığın makyajı elde edebilirsiniz.

eyeliner çeşitleri

Eyeliner sürmenin püf noktaları

Tabiki birçok eyeliner çekme tekniği var ama önemli olan sizin göz şeklinize uygun olanı. Eğer göz şeklinize uygun olan eyelineri sürerseniz en güzeli ve en çarpıcı olanı sizin yaptığınız olacaktır. Bana güvenin. 🙂

– İlk olarak göz kapağına cilt tipinize göre nemlendirici sürüp daha sonra bir astar far ile gözünüzü eyeliner çekmeye hazır hale getirin. Bu makyajın kalıcılığını arttırır ve dağılmasını engeller.

– Eğer makyaja ilk başlıyor ya da sürekli deneyip o kusursuz görüntüyü sağlayamıyorsanız, yapmanız gereken üst kirpik diplerinize bir göz kalemi sürmektir. Bu işlemde hata payını azaltır daha rahat eyeliner sürmenizi sağlar.

– Her zaman ilk başta küçük bir kuyruk yapıp daha sonra seklini, uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

– Kaşınızı elinizle kaldırarak kuyruk yapmaya kendinizi alıştırın. Bu istediğiniz sonucu verir.

– Kuyruk kısmında zorlanıyorsanız eğer kaşınızın ve gözünüzün bitiş kısmına bir bant yapıştırarak sürebilirsiniz. İşiniz kolaylaşacaktır

– Smetrik kuyruklar elde edebilmek için eyeliner çekmeye kuyruk kısmından başlayın.

– Mutlaka kendinize güvenin ve rahat olun. Yani elinizi titretmeyin. Yoksa ortaya güzel sonuçlar çıkmayabilir.

– İlk aşamada likit, krem gibi eyelinerlardan uzak durup keçe uçlu kalem olanları tercih edin.

– Bozulan yerlere makyaj temizleme suyuna batırılmış kulak temizleme çubukları ile hatalarınızı silebilirsiniz.

Kaynak: cagdasyorum.com

Moda ve Yaşam