Ünlü Uyuşturucu Baronu Pablo Escobar Futbol Tutkusu

Ünlü Uyuşturucu Baronu Pablo Escobar Futbol Tutkusu

Ünlü Uyuşturucu Baronu Pablo Escobar Futbol Tutkusu

Pablo Escobar, uyuşturucu kaçakçılığından dolayı dünya çapında tanınan bir suçlu idi. Ancak, Escobar’ın futbol tutkusu hakkında da bilgi sahibiyiz.

Escobar, hayatının büyük bir bölümünde futbolun içindeydi ve Kolombiyalı kulüp Atlético Nacional’in büyük bir taraftarıydı. Kulübün başarılarının yanı sıra Kolombiya milli takımının da hayranıydı ve takımın destekçisi ve sponsoruydu. grandpashabet

Escobar, futbol sevgisini ülkesinin spor alanında ün kazanmasını sağlamak için de kullandı. 1989’da Kolombiya Futbol Federasyonu başkanı seçildi ve ülkenin futbolundaki genel gelişimine katkıda bulundu. Escobar, Kolombiya’da iyi bir futbol liginin oluşmasını sağlamak için de çaba harcadı.

Escobar’ın futbol tutkusu maalesef uyuşturucu ticareti ve şiddetle olan bağı sayesinde gölgede kaldı. Escobar, futbolla olan bağını kullanarak bazı futbolcuları, hakemleri ve diğer spor adamlarını suç dünyasının içine çekmeye çalışmıştı. Bu şekilde, futbolun yanı sıra Kolombiya halkının da yönetimini kendi çıkarları doğrultusunda etkileri altına almaya çalışmıştı.

Kolombiya Futbolunda Tartışmalı Bir Figür

Pablo Escobar’ın Kolombiya futbolundaki varlığı tartışmalara konu olmuştur, ancak onun fikirleri üzerine kurduğu futbol kulübü ve takımlar için yaptığı hayır işleri hala hatırlanmaya devam etmektedir.

Kolombiyalı futbolculardan Rene Higuita, Escobar’ın yakın arkadaşı olmasının yanı sıra, onun uyuşturucu karteline yakınlığı nedeniyle “El Loco” olarak anılırdı. Hatta 1991 yılında, Higuita, Escobar için fidye ödemek için kaçırılan kız kardeşiyle ilgili bir rol oynamıştı.

Ancak, Escobar’ın futbol hikayesi, 1994 Dünya Kupası’nda Kolombiya’nın başına gelen talihsiz bir olayla sonuçlandı. Yarı final önündeki son maçı kazanmaları gereken Kolombiya, Romanya’ya mağlup oldu ve turnuvadan elendi

Spor