Yorgun ve mutsuz gözlere elveda

Yorgun ve mutsuz gözlere elveda

Kadın ve erkeklerin muzdarip olduğu bu sorun çoğu zaman krem gibi geçici seçenekler ile ortadan kaldırılmaya çalışılsa da istenen sonuçlar elde edilemez. İçerdiği hyalüronik asit ile cildin esnekliğini geri kazandıran ışık dolgusu, göz altındaki çukurları yükselterek yazın ışıldayan bakışlara sahip olmanızı sağlar. Ameliyatsız gençleşmenin formülü ışık dolgusu ile yaşlanmanın etkilerini durdurabilirsiniz diyen Türkiye İş Bankası iştiraki Bayındır Söğütözü Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Tuba Oskay, şu bilgileri verdi:

Gözler, kişinin yüzünde ilk bakışta fark edilen ve yüzün estetik görünümünde en önemli bölgedir. Çökmüş göz altları birçok kadın ve erkeğin estetik sorunlarının başında gelir. Gözlerin altındaki mor halkalar yaş ilerledikçe daha çok dikkat çekmeye başlar. Ancak bazen genetik yapımızla alakalı olarak çok genç yaşlarda da ortaya çıkabilir. Alerjik reaksiyonlar, uzun süre bilgisayar ekranına bakılarak yapılan işler, yatış şekli, güneş, alkol, sigara, kötü beslenme, uykusuzluk ve çevre kirliliği nedeniyle artış gösteren göz altı morlukları ve göz altı çöküklüğü kişiyi mutsuz, yorgun ve olduğundan daha yaşlı gösterir. Sıklıkla makyajla ve kremlerle kapatılmaya çalışılsa da yeterince başarılı sonuçlar elde edilemez.

Yaşlanmanın etkilerini doldurun

Göz altı ışık dolgusu hem göz altındaki boşluğu doldurmakta hem de göz altı morluğuna neden olan gevşek bağ dokusunu onarmaktadır. İnce bağ dokusu yüzünden görünen damar yapıları göz altı ışık dolgusu sayesinde onarılır, böylece göz çevresi daha aydınlık ve daha pürüzsüz görünür. Işık dolgusundaki hyalüronik asidin etkisiyle göz altındaki çukurluklar yükseltilerek ışığı daha iyi yansıtması sağlanır. Ayrıca cildin en temel ihtiyacı olan vitamin, aminoasit, antioksidan ve mineral içeriği sayesinde deride uzun süreli nemlendirme, doku yenilenmesi ve esneklik sağlanarak yaşlanma etkilerini geciktirir.

Daha genç ve dinamik bakışlar

Göz altı ışık dolgusu ile kadın ve erkeklerde oluşan yorgun görüntü çok büyük oranda azaltılır ve daha genç, daha dinamik bakışlar elde edilir. Gebe olmayan ve bebek emzirmeyen kadınlara ve 18 yaş üstü herkese uygulanabilir. Göz altı çukuru ve göz pınarı ön planda olup, torbalanma eğilimi az olan kişilerde en iyi sonuçlar alınır. Aşırı torbalanma ve koyuluğun eşlik ettiği göz altı çöküklüğünde tercih edilmez. Göz altı anatomik yapısı ve ince derisi nedeniyle özel bir bölgedir. Bu nedenle göz altı dolgusu anatomiyi iyi bilen deneyimli doktorlarca yapılmalıdır.

İşlem sonrası gözle görünür değişim

Yaklaşık 15 – 20 dakika süren uygulama sırasında göz altına hiçbir ağrı ya da sızıya neden olmayacak incelikte bir enjeksiyon yardımı ile bu özel karışım eşit bir şekilde her iki alt göz kapağına uygulanır. Enjeksiyonun hemen ardından ciltte yükselme fark edilir, mor görünüm yaklaşık bir ay içinde ortadan kalkar. Gözlere herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığı uygulamada kalıcılık süresi kişinin deri yapısı ve ten rengine göre değişmekle birlikte yaklaşık 1 yıl devam eder. Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar kolay ve pratik bir işlem olduğundan dolayı işlem sonrası günlük sosyal yaşantısına ve işine rahatlıkla devam edebilir. Uygulama sonrası cildin hassasiyetine bağlı olarak hafif ödem ve basit morluklar oluşabilir.

Kaynak: yazivar.com

Moda ve Yaşam